Zimní pobyt

Lyžování a výlety

Pro sportumilovné návštěvníky jsou Krušné hory učiněným rájem. Sedm kilometrů od hotelu se nachází lyžařský areál Klínovec, zajet můžete také na Boží Dar do střediska Neklid.

Vyzkoušejte také běžecké trasy v okolí Božího Daru – personál hotelu doporučuje okružní stopu kolem Fichtelbergu, která vás dovede až na vrchol, odkud je krásný sjezd po cestě kolmo na vrstevnice až k lyžařskému stadionu pod Fichtelbergem. Projet si můžete i známou Krušnohorskou magistrálu, nástup je v těsné blízkosti skiareálu Neklid.

Ski areál Klínovec  7,4 km

SKIAREÁL KLÍNOVEC je největší lyžařské středisko Krušných hor, s přepravní kapacitou 12 500 osob/hod. Tradičně nabízí po celou sezonu výtečné sněhové podmínky na 18 km sjezdových tratí obtížností, o rozloze 50 ha, které jsou z 90% zajištěny technickým sněhem.

www.skiarealklinovec.cz

Skiareál Neklid – Boží Dar 11,2 km

V zimě potěší dva lyžařské areály a za obcí najdete velký lyžařský areál Neklid. V okolí je možno využít okolo 70 kilometrů běžeckých tratí. V létě pak turisty láká Božídarské rašeliniště, Vlčí jámy u Horní Blatné nebo vrchol Klínovec. Vždy před Vánoci tu ve spolupráci s Českou poštou funguje tzv. Ježíškova pošta. Otisky všech dosud použitých razítek jsou k vidění v expozici vlastivědného muzea. Nachází se zde i naučná Ježíškova cesta, která seznamuje děti s Ježíškem a jeho pomocníky.

www.skiarealneklid.cz

Skiareál Novako 13 km

Areál Novako je zaměřen na rodinu s dětmi i začínající lyžaře a snowboardisty. V zimě zde funguje lyžařská a snowboardová škola Novako, nechybějí vleky, koberec pro nejmenší, snowtubing, bufet. Samozřejmostí je bezplatné parkoviště a toalety.

Další informace

Skiareál Plešivec 29 km

V neposlední řadě nesmíme zapomenou na sportovní Skiareál Plešivec, který nabízí neskutečný lyžařský zážitek. Prohánět se můžete na 8 sjezdovkách různých stupňů obtížnosti, připravno je i zázemí pro malé začínající lyžaře v podobě dětského ski areálu a restaurace se zdravou kuchyní pro ty nejmenší.

www.skiarealplesivec.com

Tipy na výlet

Aquacentrum Agricola

Zatoužíte-li po vodním živlu, navštivte Aquadrom Geyer nebo Aquacentrum Agricola v Jáchymově.

Zámek Thun

V okolí hotelu najdete lázeňské oblasti Karlovy Vary a Jáchymov, v dosahu je také blízké Sasko v Německu nebo Klášterec nad Ohří se zámkem Thun, v němž najdete muzeum porcelánu, velký zámecký park i lázeňské prameny Eugenie a Kyselka.

Sfingy (5,5 km)

Vzácný skalní útvar Sfingy leží nedaleko obce Měděnec. Sfingy vznikly procesem mrazového zvětrávání ruly a jsou přírodní chráněnou památkou. Je z nich krásný výhled na Krušné a Doupovské hory. Můžete zde navštívit podzemí a seznámit se s geologickou stavbou Krušných hor.

sfingy-krusnehory