Sommerurlaub

Letní dovolená v Krušných horách Vám nabízí nepřeberné množství lákadel  při kterých se rozhodně nebudete nudit. Čeká Vás aktivní dovolená s mnoha možnostmi vyžití. Nachází se zde velké množství turistických stezek a cyklotras. Zdejší přírodní krásy tak můžete poznávat pěšky i na kole. Navštivte malebné vesničky i města.

Tipy na výlety:

Za návštěvu určitě stojí nejvýše položené město ve střední Evropě Boží dar a jeho okolí. Boží dar se nachází přímo pod vrcholem nejvyšší hory Klínovec (1.244 m.n.m.) a v jeho okolí můžete navštívit národní přírodní rezervaci Božídarské rašeliniště, Blatenský příkop či podniknout výšlap přímo na Klínovec. V Božím daru působí také vlastivědné muzeum. Z dalších míst můžeme vyjmenovat Horní hrad, hrad Loket, hrad a zámek Bečova, premonstrátský klášter v Teplé. Velmi zajímavá je určitě návštěva Muzea letecké bitvy nad Krušnohořím 11.9.1944 v obci Kovářská nebo lanové centrum na nedalekém Plešivci.

Areál Nowaco

Areál Novako můžete navštívit jak v zimě, tak v létě. V létě pak areál láká na půjčení terénních kár, horských koloběžek a průzkum lanového centra Šikulka.
Další informace

 Now, yet another tip to think about would be to try and locate an interest that doesn’t have an obvious point of view. Before you choose a topic that interests you, you can find specific instructions you must be aware of. Anyhow, you happen to be able to go through the above told evaluation affordablepapers topics and pick out the one that you would love to work on but ensure to aren’t stuffing the entire composition with your point of views, instead you first have to conduct a succinct investigation work to be able to obtain all the information on the assessment article topic and start your evaluative documents practically. As you move through distinct themes, this format will be suitable as you brainstorm the thoughts and construction of the article. Therefore, bunches of people often burn up argumentative research paper topics.

Areál Plešivec

Pro všechny milovníky adrenalinu, nabízí Plešivec lanové centrum. Lanové centrum Plešivec má 3 cesty (pro pokročilé, začátečníky a děti). Začíná sjezdem na křižovatku velkého lanového parku, kde si pak vyberete ze dvou tras. Jedna obtížnější a jedna lehčí pro začátečníky. Nebo lanové centrum pro děti. V areálu najdete také bungee jumping, obří houpačku, pád volným pádem, dětské trampolíny a dětská hříště, terénní koloběžky a spoustu další zábavy pro celou rodinu.

Hrad Loket … 20 km

Středověký hrad na výrazném skalním ostrohu, ze tří stran obklopený řekou Ohří, je srdcem malebného městečka.

www.loket.cz

Mariánské Lázně a zpívající fontána … 50 km

Zpívající fontána patří mezi dominanty Mariánských Lázní. Nachází se na kolonádě u sochy opata Reitenbergera. Zpívající fontánu tvoří kruhový bazén o průměru osmnácti metrů s dvanáctidílnou kamennou plastikou stylizovaného květu se středem z leštěné oceli. Fontána má deset základních střikových systémů s více než dvěma sty padesáti tryskami, střední střik dosahuje výšky šesti metrů. Celá fontána je řízena počítačem, což umožňuje vytvářet zajímavé střikové kombinace včetně barevného osvětlení. Autorem výtvarného řešení je akademický architekt Pavel Mišík.

 Kynžvart

Státní zámek Kynžvart (původně německy Königswart) leží v západních Čechách, jižně od města Lázně Kynžvart, asi 20 kilometrů jihovýchodně od Chebu. Je znám především jako bývalé letní sídlo rakouského kancléře Klemense von Metternicha.


www.kynzvart.cz

Hrad/zámek Bečov … 40 km

www.zamek-becov.cz

Bečov nad Teplou (něm. Petschau) se nachází jižně od Karlových Varů. Hrad stojí nad hlubokým údolím obklopený vysokými lesnatými kopci které patří k Slavkovskému lesu a Tepelské vrchovině. Hrad obtéká ze dvou stran řeka Teplá a z třetí strany je oddělen Dolským dříve Hlubokým potokem. V údolí se nachází město Bečov nad Teplou.

Karlovy Vary a muzeum Jana Bechera … 10 km

www.becherovka.cz

Muzeum umožňuje prohlídky i jednotlivcům. Výklad si můžete vyslechnout nejen v češtině, ale také v angličtině, němčině a ruštině

Rozhledna  Diana

Věž z roku 1914 najdete na Výšině přátelství nad Grandhotelem Pupp. Dostanete se k ní pěšky po lesních stezkách nebo lanovkou od Grandhotelu Pupp. Na ochoz rozhledny Diana, do výšky 25 m, vyjedete buď výtahem, nebo protáhnete nohy na 150 schodech.

www.dianakv.cz

Pivovar Chodová Planá … 40 km

www.chodovar.cz

Opravdovou raritou pro milovníky piva a odpočinku jsou pivní lázně v pivovaru Chodová Planá. Originální lázeňská terapie využívá kombinací blahodárných účinků teplé minerální vody, tmavého koupelového piva, sušených bylinek a klasické i speciální masáže.

Sklárna Moser

Hledáte nezapomenutelný zážitek? Pak je pro Vás exkurze sklárny v Karlových Varech to pravé! Provedeme Vás kouzelným světem luxusního křišťálového skla Moser. Zažijete pravou atmosféru výroby skla, ucítíte vůni vypalovaných dřevěných forem, dýchne na Vás více než 155-letá atmosféra historie sklárny Moser. Jedinečný zážitek můžete završit nákupem v prodejní galerii v Karlových Varech. Objevte s námi jedinečný křišťálový svět skla Moser!

www.moser-glass.com